Що таке STARTUP?
Стартап або стартап-компанія (від англ. Start-up - запускати) - компанія з короткою історією операційної діяльності. Як правило, такі компанії створені недавно, перебувають у стадії розвитку або дослідження перспективних ринків.
Нові проекти в галузях високих технологій часто називають хайтек-стартап. Слід зазначити, що хоча термін «стартап» можна застосовувати до всіх сфер діяльності, переважне поширення він отримав в сфері інформаційних технологій та інтернет-проектів.
Іншими словами, можна сказати, що Стартап - це процес виходу на ринок новоствореної компанії за короткі терміни і, як правило, при мінімальних вкладеннях з інноваційним проектом.
Від звичайної компанії стартап відрізняється тим, що він у себе включає:
-
Інновацію (це або відкриття нового ринку в світі, або відкриття нового ринку в певному регіоні);
-
Обмежені початкові інвестиції (у більшості випадків, початкові інвестиції - готівка засновників проекту);
-
Швидкий розвиток (стартапи створюються в середньому 3-4 місяці, винятком можуть стати високотехнологічні стартапи, на запуск яких може знадобитися до року);
-
Низькі шанси на успіх (за статистикою 70% стартапів гинуть ще в перший рік, а з решти 40% не доживає до дворіччя компанії).
-
Стадії розвитку стартапів
Зазвичай розвиток стартапа ділять на 5 стадій: -
Посівна стадія (формування стартового капіталу після написання проекту на папері).
-
Стадія запуску (компанія оголосила про свій вихід на ринок і ще не має будь-якої історії).
-
Стадія зростання (активне зростання компанії після виходу на ринок).
-
Стадія розширення (основні цілі компанії на даному етапі - розширення бізнесу, збільшення обсягів продажу, ринкової частки, обсягів виробництва, офісних площ і т.п.).
-
Стадія «виходу» (вихід з компанії засновника / співзасновника / інвестора, що супроводжується продажем пакету акцій, якими він володіє).
Іноді, можна зустріти і розширену версію стадій розвитку стартапів, але по суті вона відрізняється лише проміжними стадіями між наведеними вище.
Основним ресурсом для створення нового стартапу служить хороша новаторська ідея. Власне за свіжими і незвичайними ідеями женеться більшість і часто, купуючи їх, не шкодують великі суми грошей. Сама ідея, що не має ніякого матеріального втілення, а існує тільки на папері, або "на словах" (план стартапу), може коштувати дуже багато. Іншим фактором успішності цієї ідеї є її затребуваність (ступінь необхідності для споживача), адже ідея може бути незвичайною і новою, але користі від неї буде мінімум.
Гарних Вам ідей та вдалих стартапів! Чекаємо у нашій StartUp School NUBiP!
#StartUpSchoolNUBiP #стартапшкола #стартап #НУБіП